Ferencův zápisník

Ex nihilo nihil fit...

Archiv 2014

Krátká úvaha k aktuální politické situaci

Dnes ráno jsem si přečetl článek, ve kterém pan prezident řekl, že se "ho rozhodnutí Rady Českého rozhlasu týkající se vulgarit v Hovorech z Lán bezprostředně netýká." Musím přiznat že mě to zvedlo ze židle.


Podíl na oběti

Na dušičky jsem byl pozván, abych sloužil mši svatou ve Francově Lhotě. Po mši svaté jsem dostal dárek, který mě velmi mile překvapil.


Novokněžské požehnání očima novokněze

V tomto článku Vám chci přiblížit pohled novokněze na udělování novokněžského požehnání. Slýchával jsem rčení, že pro novokněžské požehnání se mají prochodit boty, ale až tak jsem to nebral. Když byla možnost tak jsem si pro požehnání šel, ale že…


Vzpomínky na New Orleans

V tomto článku se obracím se vzpomínkami na letní návštěvu v New Orleans. Vzpomínky se vynořily při čtení Papova článku a inspirací k napsání byl komentář terre-eau.


Cestování po USA

V tomto clanku prinasim postrehy ohledne naseho cestovani po USA. Vetsi cast clanku se venuje letecke doprave.


Kdo je Bůh Otec?

Procházel jsem téměř čtyři roky starou konverzaci na signálech, kde jsem odpovídal na otázku, kdo je pro mě Bůh Otec. Odpověď mě i po letech zaujala. Jde na ní vidět, že vrcholilo studium filosofie.


Kázání na české mši v Katy

Toto kázání jsem přednesl při naší návštěvě Texasu na české mši v Katy (městečko vedle Houstonu). Bylo to moje první kázání po vysvěcení.


Příprava na cestu do USA

V tomto clanku jsou shrnuty prakticke informace, ktere se hodi vedet pred cestou do USA. Jeden knez zve dva az tri jahny z Moravy a ja byl vybran abych jel. Byl to vyborny zazitek. V clanku uvadim nekolik praktickych informaci.